SesliYagmurum.Com -Sesli Chat, Sesli Sohbet, SesliChat,Seslisohbet, Odaları, Kameralı chat

121Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli söyleşi ban ve gag nedenleri? Ban ve gag başlıklı makalemiz içerisinde sizlere,söyleşi odalarında sistem yasaklamalarından olan ban ve gag nedenlerini anlatmaya çalışacağız.Sesli siteler içinde her sitenin ayrı kuralları olduğu gibi benzer kurallarıda bulunmaktadır.Fakat,genel hatlarıyla derhal hemen ban ve gag nedenleri aynı olmaktadır.Bir siteye reklam yaparsa,reklamı yapan kişi çoğu zaman gag veya ban cezasına maruz kalır.

 öncelikle ban nedir? Onu özetlemek gerekirse belirtelim!
Seslisite içerisinde bulunan görevlilerin sahip olduğu yetkiler arasında bulunan ve dilerse site sahibi veya en üst düzeydeki yönetici,ban yetkisini istediği yetkiliye verebilir yada vermeyebilir.Genel olarak her yetkili de ban yetkisi bulunmaktadır.Ban komutu,site içerisinde site kurallarına aykırı davranan kişiyi,sistemden süreli veya sınırsız olarak uzaklaştırma komutudur.

Resimde banlı olan bireyin karşılaştığı uyarı bildiriı bulunmaktadır. sesliyagmurum

Seslisohbet ban

 

  ban sebepleri!
Başlıca ban sebepleri,küfür ve hakaret içeren söylemlerde bulunmak.Site içinde,öteki kullanıcıları sürekli olarak,uyarılara aldırış etmeden,hastalık vermeye devam etmek,reklam yapmak,siteye zarar vermeye çalışmak şeklinde sebeplerden ötürü,ban komutu ilgili kişi için kullanılmaktadır.

    Gag nelerdir?
Gag,ban şeklinde sistemden uzaklaştırmak yerine,gag komutu kullanılan kişinin söyleşi odaları içinde bulunabilmesine ama odalar içinde,yazı,ikon,sesli chat ve kameralı sohbet özelliklerini kullanamasına sebeptir.Gag komutu kullanılan kişi,oda içerisinde sesli ve makalemsal sohbetleri duyabilir ve okuyabilir,kamerası açık olan kullanıcıları görebilir ama bu özellikleri kullanamaz.

    Gag nedenleri!
Yine ban sebep ile gag nedenleri derhal hemen aynı olmaktadır.Bu sesli siteler arasında değişebilmektedir.Reklam atarsanız,kişileri rahatsız ederseniz,site kuralları dışı alışkanlıklarda ısrarcı olursanız tekrar gag komutu ile sistem içerisinde şahıs yasaklanmış olur.

    Yukarıda,sadece ban ve gag nedenlerine,örneklerdi tekrar belirtmek isteriz ki,her sesli site için bu değişmektedir.Kameralı söyleşi siteleri içinde site yönetimi bu sebepleri ve daha fazlalarına kendi yönetim kurallarına göre düzenlemektedir.Sizlere,tavsiyemiz seslichat sitelerine giriş yapmış olduğunız zaman kısa bir vakit ayırarak site kuralları nı okumanızdır.

  Iyi eğlenceler bansız ve gagsız sohbetler dileriz. sesliyagmurum

Yazar : TeKNiSYeN
14 Kas 2018
548 Görüntüleme

Tags:


Gönder