Sosyal Medya

81Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Seslisohbet`te ses ve mikrofon ayarı..

Sesliyagmurum.Com kadrosu olarak bu tür sorun yaşayan herkese yardımcı olabilmek adına bu yazımızda seslisohbet sitelerinde mikrefon ayarları ve müzik dinletme ayarlarını sizler için anlatacağız..

öncelikle işletim sistemizin unsurü bu mevzuda çok önemli. Seslisohbet kullananları çoğu eski xp işletim sistemini kolaylığından tercih ediyorlardı. Ama windows güncelleme desteğini tamamen kaldırdığı için çok sıkıntılar çıkarmakta.

Gelelim ayarlar konuya ses ayarlarındaki en efsunk unsur drivelerin noksan veya güncel olmaması yada da hiç olmamasıdır. Bunun için bilgisayarım sekmesine sağ tıklayıp pc özelliklerini öğrenmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Sonraki işlmede size ahenkli driver sürümünü yüklemeniz olacaktır. Otomatikman sistemize dahil olacaktır. Ses aygıtları ayarlarınızdan girip streo mix bölümü aktif yapmanız gerekecektir. Gaslıkmüyor ise devra dışı bırakılan aygıtları göster kısmına tıkladığında görünecektir.

Burda esas olan ise mike çıkarken ses aygıtlarından sesli konferans yapılacaksa mikrefon aktif streo mix ise deaktif olmasıdır. Müzik dinletisinde ise tam tersinde olması icap eder. Mikrefon ayarlarında ise cihazı dinleme bölümüne tıklamanız lüzumlu ve dış gürültü ayarlarını kapamanız gerekiyor. Mikrefon derecesi %70 ve db ayarı ise %10 idealdir. Sonra bu ayarları yapmış olduktan sonrasında seslichat sitesine girip ordaki bütün ayarlardaki bölümden hoparlör aşağıdaki bölümden ise mikrefon sekmesini işretlemeniz olacaktır. Artık tek yapmanız tecrübe etme yapmanız olacaktır..

Sesliyagmurum.Com iyi sohbetler diler

Yazar : teknisyen
09 May Ctesi 13:13
1822 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar